WhatsApp
Telefon
  • Hacıseyit Mh. Duatepe Sk. No:9 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Temizlik Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
20 Nisan 2020, 18:01

Temizlik Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik şirketi seçilirken nelere dikkat edilir sorusunun yanıtlarına, özellikle bulunduğu alanda bir temizlik şirketi ile çalışacak olan kişilerin çok fazla ihtiyacı vardır. Rekabet ortamının çok güçlü olduğu temizlik piyasasında, bilinçli şekilde yapılan doğru tercih ile çok iyi sonuçlar alınabilecekken, yapılan yanlış seçimlerin olumsuz pek çok sonucunun bulunabileceği unutulmamalıdır.

Temizlik Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok sayıda temizlik şirketinin aynı ortamda bulunması dolayısı ile bir şirkete gereksinim duyan müşteriler seçim konusunda zorlanmakta ve hangi şirketin daha doğru bir tercih olacağına karar verememektedirler. Ancak bu seçim aslında tahmin edildiği kadar zor yapılmaz.

Her şeyin öncesinde, çok sayıda temizlik şirketi bulunsa dahi, pek çoğunun uzmanlık alanı bir diğerinden farklıdır. Bir şirket ev temizliğinde daha başarılı iken, bir başkası hastane temizliğinde daha etkin sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda ev temizliği yaptırmak için tercih edilen şirketin, hastane temizliğinde uzmanlaşmış olması, sağlanan hizmetten iyi sonuç alınamamasının en önemli nedeni olacaktır.

İyi bir temizlik şirketi her şeyin öncesinde, müşterinin istek ve ihtiyaçlarını öğrenmeli ve vereceği hizmete bu doğrultuda yoğunlaşmalıdır. Bu konuya şöyle bir örnek verebiliriz: Ofis temizliği için çağırılan bir şirketin elemanlarının, bilgisayar ve ofis malzemelerine dokunmamaları söylenmesine karşın, bu talimata uymayan ve sonrasında cihazlarda problem çıkmasına neden olan bir şirket iyi değildir. Ancak müşteri direktiflerine uyan ve bu yönde dokunulması istenmeyen şeylere yaklaşmayan bir şirketin elemanlarına ofis teslim edilirken, kimsenin gözü arkada kalmayacaktır.

Temizlik şirketi seçilirken nelere dikkat edilir sorusunun bir diğer yanıtı ise tercih edilecek olan firmanın kurumsal olmasının gerekliliğidir. Kurumsal bir firma her şeyin öncesinde, müşterilerine güven vermektedir. Bununla birlikte, bu şirketlerin memnuniyet garantilerinin, diğer şirketlere göre daha yüksek olacağını unutmamak gerekir. Seçim ilk adımda doğru yapılırsa, sonraki adımlar için daha doğru hareket edilmesi söz konusu olacaktır.

Bir temizlik şirketinin ne kadar kurumsal olduğunu anlamanın en kolay yolu, o şirketin web sitesi, sosyal medya hesapları ve müşterileri ile olan iletişimlerini kontrol etmektir.

Güvenilirlik de tercih konusunda göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli noktadır. Bu durumun anlaşılabilmesi için şirketin resmi hizmet belgesine sahip olması, sigortalı çalışan kaliteli personeli ve randevularına saatinde gitmesi gibi konularda iyi referanslara sahip olması gerekmektedir.

Karar verilen şirketle, kendi ofisinde bir randevu ayarlamak ve verdiği hizmet hakkında detaylı bilgi alarak, akla takılan soruları yöneltmek de, yapılan seçimin gerçekten doğru olup olmadığını kanıtlamak adına önerilmektedir.

Sosyal Medya :
Korona Virüs'e Karşı Apartman, Site gibi Toplu Yaşam Alanları Dezenfekte Yöntemleri
20 Nisan 2020, 17:58
ÖNCEKİ
Koltuk Yıkamada Neden Vakumlu Yıkamayı Tercih Etmeliyim
25 Nisan 2020, 16:28
SONRAKİ